V současné chvíli nemáme štěňátka.

Informace pro zájemce o štěňátko od nás

V naší chovatelské stanici maltézských psíků s PP je každý vrh pečlivě plánován s touhou po překrásných štěňátkách výstavní kvality. S každým vrhem doufáme, že se narodí exkluzivní štěňátka maltézáčků, která budou dělat radost nejen nám, ale i případným novým majitelům. V současné době máme za sebou první tři vrhy (A + B + C) a troufám si říci, že všechny vrhy byly extrémně vydařené a narodila se nám překrásná štěňátka výjimečného vzhledu, všechna zdravá a skvělých povah. 

Při výběru krycího psa se řídíme nejen tím, aby se narodila pokud možno naprosto úžasná a zdravá stvoření, ale také aby byla přínosem do chovu (zajímavý rodokmen). V první řadě také vždy doufáme ve štěňátka na výstavy a chov, proto většinou nerezervuji štěňátka během prvních dvou měsíců věku. Rozhodnutí, zda štěňátko přenechám jako mazlíčka do milující rodiny, si vyhrazuji na dobu, kdy jsou štěňátku cca 2 - 3 měsíce. Někdy se může stát, že toužíme po pejskovi, a tak fenečky jsou nabídnuty na mazlíka dříve či naopak. 

Nehledejte u nás tzv. mini maltézáčky. Toto slovní spojení je výmyslem množitelů bez pp za účelem prodeje za vyšší cenu. Maltézský psík má mít v dospělosti 3 - 4 kilogramy (určitá odchylka je obecně tolerována), nejdůležitějším faktorem je ovšem výška v kohoutku (viz standard FCI). Mým cílem je odchovávat standardní jedince, přesto se ale i nás někdy narodí štěně, které může být v nižší váhové kategorii. 

Štěňátka na mazlíčka od nás odchází zpravidla ve věku 10 - 12 týdnů, což je ideální věk jak pro štěňátko, tak nové majitele. Je zbytečné odebírat štěně od matky dříve, i "lidské" děti neodchází od rodičů, dokud nejsou připraveny. Zvláště jedináčci se velmi neradi vzdávají mateřského mlíčka a dokud není přechod na pevnou stravu stoprocentní, ponecháváme je raději s fenou. Při prodeji na mazlíka také požadujeme, aby štěňátko dále nebylo využíváno k chovu. 

Štěňátka primárně na výstavy a chov od nás naopak odcházejí zpravidla po přezubení, tj. po 6. měsíci věku. Máme tak jistotu, že je štěňátko opravdu ideální kvality na výstavy a chov.

Při výběru nových majitelů jsme velmi nároční. V případě, že nás zájemce zaujme, nebuďte překvapeni množstvím všetečných otázek, abychom se ujistili, že štěňátko dostane ten naprosto nejlepší domov a bude celý svůj život milováno, rozmazlováno a žít ve vynikajících podmínkách. Jsme vždy velice potěšeni, pokud dostáváme pravidelné zprávy z nového domova, a rádi vždy se vším poradíme.

Štěňátka od nás odchází samozřejmě socializovaná, odčervená, očkovaná, čipovaná, s výbavičkou a spoustou rad do života. 

Máte-li zájem o štěňátko maltézského psíka s PP z naší chovatelské stanice, vyplňte prosím náš krátký dotazník.